Cukroví

Kokosové kuličky – recept

Kokosové kuličky – recept

Kokosové kuličky patří k cukroví nepečenému. Jejich příprava je velmi snadná a často se do přípravy zapujují i děti při válení kuliček. Proto patří recept na kokosové kuličky k tradičnímu… Celý článek »

Houbičky – recept

Houbičky – recept

Spařené a oloupané mandle nastrouháme, přidáme cukr a bílky a zpracujeme vláčnou hmotu. Z poloviny hmoty vyválíme váleček, který pokrájíme na stejně velké kousky – nožky houbiček. DO zbylé části… Celý článek »

Vánoční štola – recept

Vánoční štola – recept

Z uvedených surovin zpracujeme na vále těsto, ze kterého vytvoříme dva válečky, vložíme je na plech vyložený pečicím papírem a pečeme ve vyhřáté troubě při 180 °C asi 40 minut…. Celý článek »

Včelí úly (vosí hnízda) – recept

Včelí úly (vosí hnízda) – recept

Piškoty rozdrtíme (rozválíme nebo rozmixujeme), smícháme s prosetým cukrem, máslem změklým při pokojové teplotě, kakaem, rumem a mlékem, zpracujeme hladké těsto a necháme ho v lednici alespoň hodinu ztuhnout. Formičku… Celý článek »

Pracny – recept

Pracny – recept

Hladkou mouku prosejeme s kakaem a moučkovým cukrem, přisypeme vanilinový cukr, ořechy a koření. Přidáme nakrájené máslo a žloutek. Zpracujeme hladké těsto a necháme jej 1-2 hodiny v chladu rozležet…. Celý článek »

Čokoládová srdíčka – recept

Čokoládová srdíčka – recept

Prosátou mouku smícháme se solí, cukrem, ořechy, vejcem a nakrájeným tukem. Přidáme kůru a skořici a připravíme hladké těsto, do kterého vmícháme čokoládu. Zabalíme do fólie a uložíme na 1… Celý článek »

Oříškové hvězdy s čokoládou – recept

Oříškové hvězdy s čokoládou – recept

Mouku prosejeme spolu s moučkovým cukrem na vál. Přidáme na drobné kousky nakrájené změklé máslo, žloutky, citronovou šťávu a kůru, mleté arašídy, lžičku sezamového oleje a vypracujeme vláčné těsto. Na… Celý článek »

Cukroví šneci – recept

Cukroví šneci – recept

Těsto rozmrazíme. Jablko omyjeme, oloupeme a nakrájíme na kostičky. Piniová semínka opražíme. Smícháme s jablkem a skořicí. Těsto potřeme jablečnou směsí, zavineme a vytvoříme šneky. Troubu předehřejeme na 200 °C…. Celý článek »

Punčové rohlíčky – recept

Punčové rohlíčky – recept

Mouku prosejeme, přidáme změklý tuk, moučkový cukr, žloutky a nastrouhanou kůru z dobře omytého citronu. Vypracujeme vláčné těsto, které necháme v chladu odpočinout. Poté těsto rozválíme na plát. Z plátu… Celý článek »

Slepované linecké cukroví – recept

Slepované linecké cukroví – recept

Rychlým propracováním všech surovin na pracovní desce připravíme linecké těsto a dáme ho na chvilku uležet do chladničky. Z těsta vyválíme asi 3 mm silný plát a vykrajujeme kolečka s… Celý článek »