Dárky k Vánocům

Dárky k VánocůmUž máš dárky k Vánocům? Osobně, když slyším tuto větu, začnu propadat panice. Nejprve si říkám, proč mi to někdo říká, když je teprve říjen? V zápětí mi hlavou přelítne, kdo všechno bude v očekávání, že ode mne dárek k Vánocům dostane a v neposlední řadě mě napadne otázka, kolik budu do Vánoc letos investovat. Ten pravý šok mi ale teprve způsobí myšlenka na to, co vlastně svým blízkým nadělit pod stromeček.

Po prvním šoku je třeba se z hluboka nadechnout a probrat si to hezky od začátku. Odpověď na to, proč se o Vánočních dárcích dozvídám již v říjnu je skutečnost, že jde čistě o obchodní strategii prodejců všemožného Vánočního zboží. Tito se snaží již ze zářijové výplaty utrhnout nějaký ten ždibec pro sebe a dobře vědí, že se jím tím nesníží prosincové tržby neboť nakupující budou mít nové korunky a vyrazí znovu utrácet s pocitem, že ještě nic nekoupili i když už mají od října plné skříně dárečků.

Na koho o Vánocích nezapomenout s dárkem? No to je hodně specifické ke každému z Vás, ale rozhodně nezapomeňte na svou rodinu! Pokud jste již ve stavu manželském, je velmi vhodně obdarovat i rodinu Vaší drahé polovičky neboť, ačkoliv se to nemusíte nikdy dozvědět, tohle opravdu potěší. Zkuste se na chvíli zastavit, zavřete oči (tedy až dočtete tento článek) a zamyslete se nad svými známými, přáteli či lidmi, kteří Vám v uplynulém roce nějakým způsobem pomohli. Samotný výběr je již pak samozřejmě na Vás.

Dárky k Vánocům jsou jedním z nejvyšších výdajů mnoha rodin za celý rok a mnoho lidí je schopno utratit i více než si ve skutečnosti mohou dovolit, což vítají zejména zastavárny během ledna, kdy je třeba řešit špatnou finanční situaci. Předejít se tomuto dá jedině osobní disciplínou. Nejprve si vytvořte seznam všech, které budete chtít obdarovat a následně je rozdělte do skupin dle důležitosti. Na každou skupinu si určete limit na jedince a vše sečtěte. Pokud je částka vyšší než si můžete skutečně dovolit, znovu zvažte rozpočet na jednotlivé skupiny.

Poslední, ale ta nejdůležitější věc, když jdete kupovat dárky k Vánocům je jejich samotný výběr. Každý rok to je právě to, co mi dělá největší starosti. Jednodušší to mají lidé, kteří hodlají dát dárek k Vánocům někomu, kdo se věnuje mnoha koníčkům.

Zdá se Vám, že tento článek ztrácí Vánoční atmosféru? Máte pravdu. Tento článek je opravdu čistě o tom, jak nakupovat dárky k Vánocům. Více atmosféry hledejte v ostatních článcích.

Máte i vy zkušenosti s předvánočním shonem? Podělte se s ostatními níže v komentářích.

Dárky k Vánocům

Sdílejte článek:
Facebook Linkuj.cz Jagg.cz Tweeter! Google Del.icio.us!

Mohlo by Vás také zajímat


Napište vlastní komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*